Право земельної частки (паю)

Земельна частка (пай) є правом на умовну земельну частку в гектарах з відповідною грошовою оцінкою без виділення у загальному масиві земель. Поняття "земельна частка (пай)" безпосередньо пов'язане з паюванням земель сільськогосподарського призначення, що належали власникам на праві колективної власності. Паювання цих земель розпочалося після прийняття Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" (далі — Указ) від 8 серпня 1995 р. № 720.

13.09.2017

Докладніше...

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян

Земельним кодексом України передбачена безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян із земель державної або комунальної власності.

 

07.09.2017

Докладніше...

Шляхи уникнення подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок

Подвійна державна реєстрація права оренди земельних ділянок – це ситуація, коли щодо однієї земельної ділянки наявні два зареєстрованих права оренди за різними орендарями.

04.09.2017

 

Докладніше...

Правила оформлення договорів оренди земельних ділянок

Все частіше села на Луганщині стають епіцентрами земельних протистоянь. Недобросовісні сільгосптоваровиробники користуються юридичною безграмотністю селян і порушують їх право розпоряджатися земельними паями. Нерідко власники земельних паїв, підписуючи договір оренди, навіть не читають його, або не наполягають на отриманні свого примірника договору. За деякий час після укладання договору починають виникати проблеми. Але вплинути на ситуацію доволі важко. Адже з’ясовується, що орендар жодних умов не порушував. Отож, як правильно оформити договір оренди, за яких умов його можна розірвати та на що варто звертати увагу пайовикам у першу чергу,  в рамках проекту «Я маю право!», пояснюють спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

01.09.2017

Докладніше...

Звільнення від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав

Законом України “Про державну реєстрацію  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” далі - (Закон) встановлена плата (адміністративний збір) за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру прав.

04.08.2017

Докладніше...

Доступ державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 509 затверджено порядок доступу державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру під час проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки шляхом інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) та Державним земельним кадастром.

27.07.2017

Докладніше...

Отримання інформації в електроном вигляді з Державного реєстру прав

Відповідно до статті 32 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяжень, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених цим Законом. Кожен бажаючий може отримати інформацію про об’єкти нерухомості, що перебувають у власності або користуванні будь- якої особи, у паперовій або електронній формі.

05.07.2017

Докладніше...

До уваги суб'єктів державної реєстрації, нотаріусів, державних та приватних виконавців!

12 травня набув чинності наказ Мін'юсту від 25 квітня 2017 року № 1410/5 «Про внесення змін до Порядку надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 квітня 2017 року за № 548/30416.

06.06.2017

Докладніше...