Новини

Відновлення порушених прав внутрішньо переміщених осіб на вільне розпорядження нерухомим майном та збільшення кола суб'єктів уповноважених державою на проведення державної реєстрації прав

У зв'язку із військовими діями, що почали відбуватися на сході нашої країни наприкінці весни 2014 року частина території Луганської та Донецької областей опинилась окупованою та тимчасово неконтрольованою українською владою.

Громадяни, які залишилися на окупованій частині Луганської та Донецької областей та внутрішньо переміщені особи, позбавлені права на вільне розпорядження своїм нерухомим майном, оскільки багато з них втратили чи пошкодили свої правовстановлюючі документи на нерухоме майно, а також у зв'язку з тим, що органи державної реєстрації прав, приватні та державні нотаріуси на тимчасово окупованих територіях припинили свою діяльність.

З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб у зв'язку із соціально-політичною ситуацією, що склалась у Луганській та Донецькій областях, Кабінет Міністрів України 06.12.2017 року прийняв постанову № 925 “ Про деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки”.       

Даною постановою удосконалено механізм реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об'єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 01 січня 2013 року у зв'язку із втратою, пошкодженням чи псуванням державного акта про право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Далі-(документи).

Громадяни, які втратили, зіпсували чи пошкодили документи на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності чи інших речових прав, з метою захисту своїх прав та швидкого відновлення свого права на об'єкти нерухомого майна, які їм належать можуть звернутися до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно, подати у разі наявності копію примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Державна реєстрація прав на підставі втрачених, зіпсованих чи пошкоджених документів проводиться з використанням відомостей, які містяться в Державному земельному кадастрі та Реєстрі прав власності на нерухоме майно та за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав на підставі таких документів у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності, або на паперових носіях інформації (в реєстрових книгах, реєстраційних справах, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації), з обов'язковим зазначенням у Державному реєстрі прав відомостей про псування, втрату чи пошкодження документа.

Важливим, без сумніву, є і наказ Міністерства юстиції України від 28 березня 2016 року № 898/5 “Про врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, що розташоване на тимчасово окупованій території України” яким було розширено коло суб'єктів, які мають право проводити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що розташоване в межах території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, а також тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей. Відтак, п. 1 зазначеного Наказу встановлено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що розташоване в межах території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, а також тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, проводиться незалежно від місцезнаходження такого майна.

©2019 Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

Search