Новини

До уваги засновників державних та комунальних друкованих засобів масової інформації !

Звертаємо увагу, що дедлайн для проведення роздержавлення друкованих засобів масової інформації відбудеться 01.01.2019.

Друковані засоби масової інформації, засновником яких виступають органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування, повинні пройти реформування. Наразі триває другий етап реформування.

Закон передбачає такі способи реформування:

1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції – у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

2) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації;

3) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній чи комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, якщо трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цим Законом строку пропозиції про свою участь у реформуванні друкованого засобу масової інформації.

Відповідно до частини 4 статті 14 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» перереєстрація друкованих засобів масової інформації, що реформуються, здійснюється на безоплатній основі.

Відповідно до зведеного переліку державних і комунальних друкованих засобів масової, які підлягають реформуванню, у Луганській області станом на 01.03.2018 року підлягають реформуванню 16 друкованих засобів масової інформації, з них, станом на 01.03.2018 року, пройшли процес реформування лише 5.

Звертаємо увагу засновників державних та комунальних друкованих засобів масової інформацію на те, що у разі неподання до 01.01.2019 заяви на перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації до реєструючого органу (відповідно до вимог ст. 11 Закону):

1) свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації буде визнано недійсним;

2) після прийняття рішення про визнання свідоцтва недійсним подальший випуск або розповсюдження друкованого видання відповідно до ст. 41 Закону України «Про друковані засоби масової інформацію (пресу) в Україні» вважатиметься порушенням законодавства про друковані засоби масової інформації та тягне за собою відповідальність відповідно до вимог ст. 186-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне територіальне управління

юстиції у Луганській області

©2018 Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

Search