Новини

15% клієнтів отримали правову допомогу у віддалених містах та селах

Понад 92,8 тис. осіб отримали правову допомогу через дистанційні та мобільні консультаційні пункти доступу у 2018 році. Усього у місцевих центрах з надання БВПД зареєстровано понад 623,8 тис. звернень.

«Із загальної кількості осіб, які звернулися торік за правовою допомогою, 15% відвідали дистанційні точки доступу або отримали консультацію під час виїздів мобільних пунктів. Це на 7% більше, ніж у 2017 році. Надання БПД через віддалені пункти доступу стає все більш затребуваною послугою», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

У 2018 році місцеві центри з надання БВПД утворили 922 нових дистанційних пункти доступу до безоплатної правової допомоги. Таким чином, на початок цього року в Україні працюють 3 566 дистанційних пунктів. Найбільша кількість – у Полтавській, Київській, Дніпропетровській, Одеській, Чернівецькій, Черкаській та Херсонській областях.

Найбільше дистанційних пунктів створено у приміщеннях сільських, селищних,  міських та районних рад – 742. У тому числі в об’єднаних територіальних громадах функціонують 25 точок доступу до БПД. Адже багато українців, які відвідують органи місцевого самоврядування з тих чи інших питань, потребують ще й правових консультацій.

Працівники місцевих центрів з надання БВПД проводять у дистанційних пунктах прийом громадян за визначеним графіком. Торік було проведено понад 16 тис. прийомів. Крім того, відбулося понад 16 тис. скайп-зв’язків, он-лайн роз’яснень та телефонних консультувань. Загальна кількість осіб, які у 2018 році звернулися за консультаціями та роз’ясненнями з правових питань під час роботи дистанційних пунктів доступу, перевищила 47,9 тис. А всього за час функціонування мережі дистанційних пунктів доступу (з 2016 по 2018 роки) правову допомогу у них отримали понад 98,6 тис. осіб.

«Найчастіше відвідувачів дистанційних пунктів цікавлять питання соціального захисту, надання житлових субсидій, пенсійного забезпечення, отримання різних пільг. Чимало питань щодо стягнення заборгованості по зарплаті, звільнення з роботи, перерахунку пенсії, розірвання шлюбу та несплати аліментів», – зазначила заступниця директора Координаційного центру з надання правової Олена Сінчук.

©2019 Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

Search