Новини

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об'єднання, що не має статусу юридичної особи

Відповідно до Закону України “Про громадські об'єднання“ громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу.

Громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

  • заява про державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання (організацію профспілки), що не має статусу юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (форма заяви затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2016 року за № 1500/29630, із змінами);
  • примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління громадського об’єднання про зміни.

Для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, що не має статусу юридичної особи, у зв’язку із зупиненням (припиненням) членства в громадському об’єднанні, що не має статусу юридичної особи, член керівного органу (крім керівника) подає копію заяви про зупинення (припинення) ним членства до відповідних статутних органів громадського об’єднання з відміткою про її прийняття.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації змін до відомостей, щодо громадського об’єднання здійснюється не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації. За відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації проводиться державна реєстрація.

За державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднаня, що не має статусу юридичної особи, адміністративний збір не справляється.

©2019 Головне територіальне управління юстиції у Луганській області

Search